Gerhard Gerry Hadi

08.10.2020

Gerhard Gerry Hadi ( 37 ), prezývaný Džery, sa narodil v Košiciach a už od detstva ho veľmi lákalo pracovať v médiách, ideálne ako rozhlasový, alebo televízny publicista a moderátor.

Povzbudený školeniami rómskych novinárov v Košiciach úspešne zmaturoval v gymnáziu a odišiel do Českej republiky, kde na vysokej škole externe vyštudoval obor Mediální studia a žurnalistika. Na štúdium si brigádnicky zarábal.

Po ukončení štúdií ho mediálna práca zaviedla do zahraničia, pracoval pre European People - Roma Information Brusel, kde monitoroval európske média a ich spravodajstvo o Rómoch. Neskôr pôsobil v Národnom demokratickom inštitúte, kde sa venoval postaveniu zraniteľných komunít v spoločnosti a ich segregáci v našej spoločnosti.

Gerharda Gerryho Hadiho poznajú poslucháči komerčných rádií Hey a Color music Rádio. V Českom rozhlase zase pracoval pre reláciu O Roma vakeren. Pôsobil aj v televizi Z1, či TV Praha. V súčasnosti spolupracuje s rozhlasovým národnostným vysielaním RTVS, pre ktoré pripravuje raz týždenne reláciu zo života Rómov a Rómiek v Českej republike.